Ślub i symbol jego zawarcia — obrączki to wybór na kolejne lata Waszego wspólnego życia. Zakup powinien być przemyślany, gdyż obrączki są biżuterią codzienną, użytkową a dopiero w dalszej kolejności ozdobną. Zatem powinny być eleganckie, a zarazem trwałe.

Sklep Gold Box ma w swojej ofercie szeroką paletę wzorów od jednokolorowych po wielokolorowe z diamentami bądź cyrkoniami, klasyczne lub bardziej nowoczesne.

To sprawia, że klient może skomponować obrączkę według indywidualnych wymagań i oczekiwań. 

Stosowanie najwyższej jakości surowca, używanie nowoczesnych maszyn i narzędzi obsługiwanych przez wykwalifikowaną kadrę jubilerską wpływa na to, że obrączki będą Wam służyć na długie lata.

obrączki

Z jakiego kruszcu? W jakim kolorze?

Najczęściej obrączki wykonujemy ze złota w próbie 585. Surowiec zawiera 58,5 % czystego złota, pozostałe składniki to metale utwardzające ten kruszec. Czyste złoto jest miękkie, dlatego domieszkowane innymi metalami zwiększa trwałość i jakość wyrobów jubilerskich. W zależności od rodzaju użytych domieszek ( miedź, srebro) uzyskujemy złoto różowe lub żółte.

Złoto białe dodatkowo poddawane jest procesowi rodowania w celu pozyskania srebrzystej barwy. 

Pallad jest metalem o barwie szaro białej. Jest to metal szlachetny należący do grupy platynowców i ma właściwości antyalergiczne. W wyglądzie jest identyczny z białym złotem palladowym, ale jest metalem stosunkowo od niego lżejszym. Niższa waga sprawia, że obrączki są nieco tańsze.

Użycie srebra do wyrobu obrączek ślubnych nie gwarantuje  odpowiedniej trwałości i długowieczności w ich użytkowaniu. Zabieg rodowania zabezpieczy obrączki przed utlenianiem i zarysowaniami. Nie zmienia to faktu, że srebro jest metalem mniej trwałym niż złoto. 

Wygląd obrączek

Bardzo często wybór obrączek jest swoistym kompromisem pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką. Proste klasyczne czy wykonane z kilku elementów, w różnych kolorach złota, z elementami piaskowymi i kamieniami? Te pierwsze będą funkcjonalne i będzie można poddawać procesom korekty. Te drugie zaś będą wymagały nieco więcej troski przez cały okres użytkowania.

Zacznijmy od masy, która ma istotny wpływ na trwałość i funkcjonalność użytkowania obrączek. 

Wiążę się to bezpośrednio z ich grubości i szerokością. Optymalna szerokość obrączki to 5 mm, a grubość 1,2 - 1,3 mm

Obrączki szerokie i grubsze są bezpieczniejsze w użytkowaniu. Łatwiej ulegają wygięciom i są bardziej narażone na uszkodzenia przy ewentualnej korekcie rozmiaru. Szerokość obrączki jest kwestią upodobań indywidualnych i zaczyna się już od 2 mm, dochodząc nawet do 10 mm

Bardzo ważnym aspektem jest rozmiar dłoni i palca. Na miejscu dobieramy optymalny wygląd dla wybranego wzoru, kierując się potrzebami i oczekiwaniami Klienta.

Aby odpowiednio dobrać rozmiar obrączki, należy uwzględnić kilka wskazówek:

- Na rozmiar palca ma wpływ pora dnia oraz pora roku

- Najlepszą porą do mierzenia jest pora popołudniowa

- Należy dobierać rozmiaru po wysiłku fizycznym

- Rozmiar palca u lewej i prawej ręki może się różnić.

W trosce o komfort w noszeniu obrączki zadbaliśmy o najdrobniejsze szczegóły. Precyzyjne wyprofilowanie wewnętrznych krawędzi, zapobiega skaleczeniom o brzegi podczas codziennego użytkowania.

Wewnętrzna soczewka zalecana jest z uwagi na wygodę w codziennym zdejmowaniu bądź zakładaniu obrączki. Wyoblony kształt sprawia, że palec oddycha, nie jest narażony na ucisk czy odparzenia. Dzięki wykonaniu soczewki, obrączki są lżejsze.

Profil zewnętrzny obrączki zależy od upodobań Klienta. W naszej ofercie występują: profil zaokrąglony, płaski, płaski fazowany bądź wklęsły.

Obrączki wielokolorowe tworzone są przez połączenie różnych kolorów złota metoda sinteringu. Jest to metoda łączenia krążków złota w sposób trwalszy i estetyczny niż tradycyjna. Miejsce styku jest niewidoczne, tworząc jednolitą całość. 

Wszystkie obrączki wykonane są bezszwowo, co dodatkowo stanowi o ich trwałości i wytrzymałości na zabiegi korekt.

Kolejny element to tworzenie tzw. powłok dekoracyjnych na powierzchni obrączki: 

Piaskowanie - jednolita powierzchnia równomiernie zmatowiona 

Satynowanie - delikatne porysowanie powierzchni wzdłuż lub w poprzek

Diamentowanie - zdobienie powierzchni za pomocą narzędzi i noży diamentowych

Młoteczkowanie - głębsze zmatowienie powierzchni przy użyciu diamentu

Polerowanie  - nadawanie powierzchni metalicznego połysku. 

Wszystkie te powierzchnie wymagają szczególnego traktowania w codziennym użytkowaniu. Z upływem czasu stracą swój urok, ulegając wytarciu. Na szczęście jest to proces odwracalny.

obrączki

Kamienie w obrączce

Dzięki wykorzystaniu  nowoczesnej technologii i odpowiednich maszyn oferujemy Państwu bardzo dużo wzorów i różnorodnych opraw kamieni w obrączkach.