Ślub i symbol jego zawarcia — obrączki to wybór na kolejne lata Waszego wspólnego życia. Zakup powinien być przemyślany, gdyż obrączki są biżuterią codzienną, użytkową a dopiero w dalszej kolejności ozdobną. Zatem powinny być eleganckie, a zarazem trwałe.

Sklep Gold Box ma w swojej ofercie szeroką paletę wzorów od jednokolorowych po wielokolorowe, z diamentami bądź cyrkoniami, klasyczne lub bardziej nowoczesne.

To sprawia, że każdy klient może skomponować obrączkę według indywidualnych wymagań i oczekiwań.
Stosowanie najwyższej jakości surowca, używanie nowoczesnych maszyn i narzędzi obsługiwanych przez wykwalifikowaną kadrę jubilerską wpływa na to, że obrączki będą Wam służyć przez długie lata.

Z jakiego kruszcu? W jakim kolorze?

Najczęściej obrączki wykonujemy ze złota w próbie 585. Surowiec zawiera 58,5% czystego złota, pozostałe składniki to metale utwardzające ten kruszec. Czyste złoto jest bardzo miękkie, dlatego domieszkowane innymi metalami zwiększa trwałość i jakość wyrobów jubilerskich. W zależności od rodzaju użytych domieszek (miedź, srebro) uzyskujemy złoto różowe lub żółte. Złoto białe dodatkowo poddawane jest procesowi rodowania w celu pozyskania srebrzystej barwy.


Pallad jest metalem o barwie szaro białej. Jest to metal szlachetny należący do grupy platynowców i ma właściwości antyalergiczne. W wyglądzie jest identyczny z białym złotem palladowym, ale jest metalem stosunkowo od niego lżejszym. Niższa waga sprawia, że obrączki są nieco tańsze. W próbie 500 jest metalem najbardziej twardym, stąd obrączki w takiej próbie będą najtrwalsze.

Użycie srebra do wyrobu obrączek ślubnych nie gwarantuje odpowiedniej trwałości i długowieczności w ich użytkowaniu. Zabieg rodowania zabezpieczy obrączki przed utlenieniem i zarysowaniami. Nie zmianie to faktu, że srebro jest metalem mniej trwałym niż złoto. 


Wygląd obrączek

Bardzo często wybór obrączek jest swoistym kompromisem pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką. Proste, klasyczne czy wykonane z kilku elementów, w różnych kolorach złota, z elementami piaskowanymi i kamieniami? Te pierwsze będą funkcjonalne i będzie można poddawać je procesom korekty. Te drugie zaś będą wymagały nieco więcej troski przez cały okres użytkowania.

Zacznijmy od masy, która ma istotny wpływ na trwałość i funkcjonalność użytkowania obrączek. Wiąże się to bezpośrednio z ich grubością i szerokością. Optymalna szerokość obrączki to 5 mm, a grubość 1,2 - 1,3 mm.

Obrączki szerokie i grubsze są bezpieczniejsze w użytkowaniu, mniej podatne na wygięcia czy uszkodzenia mechaniczne.

Obrączki cieńsze są mniej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Łatwiej ulegają wygięciom i są bardziej narażone na uszkodzenia przy ewentualnej korekcji rozmiaru.
Szerokość obrączki jest kwestią upodobań indywidualnych i zaczyna się już od 2 mm, dochodząc nawet do 10 mm.

Bardzo ważnym aspektem jest rozmiar dłoni i palca. Na miejscu dobieramy optymalny wygląd dla wybranego wzoru, kierując się potrzebami i oczekiwaniami Klienta.

Aby odpowiednio dobrać rozmiar obrączki, należy uwzględnić kilka wskazówek:
- Na rozmiar palca ma wpływ pora dnia oraz pora roku
- Najlepszą
 porą do mierzenia jest pora popołudniowa
- Nie
 należy dobierać rozmiaru po wysiłku fizycznym
- Rozmiar
 palca u lewej i prawej ręki może się różnić.


W trosce o komfort w noszeniu obrączki zadbaliśmy o najdrobniejsze szczegóły. Precyzyjne wyprofilowanie wewnętrznych krawędzi, zapobiega skaleczeniom o brzegi podczas codziennego użytkowania.

Wewnętrzna soczewka zalecana jest z uwagi na wygodę przy codziennym zdejmowaniu bądź zakładaniu obrączki. Wyoblony kształt sprawia, że palec oddycha, nie jest narażony na ucisk czy odparzenia. Dzięki wykonaniu soczewki, obrączki są lżejsze.


Profil zewnętrzny obrączki zależy od upodobań Klienta. W naszej ofercie występują: profil zaokrąglony, płaski, płaski fazowany bądź wklęsły.Obrączki wielokolorowe

Obrączki wielokolorowe tworzone są przez połączenie różnych kolorów złota metodąsinteringu. Jest to metoda łączenia krążków złota w sposób trwalszy i estetyczniejszy niż tradycyjna. Miejsce styku jest niewidoczne, tworząc jednolitą całość.
Wszystkie obrączki wykonane są bezszwowo, co dodatkowo stanowi o ich trwałości i wytrzymałości na zabiegi korekt.

Kolejny element to tworzenie tzw. powłok dekoracyjnych na powierzchni obrączki:


Piaskowanie — jednolita powierzchnia równomiernie zmatowiona


Satynowanie — delikatne porysowanie powierzchni wzdłuż lub w poprzek


Diamentowanie — zdobienie powierzchni za pomocą narzędzi i noży diamentowych


Młoteczkowanie — głębsze zmatowienie powierzchni przy użyciu diamentu


Polerowanie — nadawanie powierzchni metalicznego połysku


Wszystkie te powierzchnie wymagają szczególnego traktowania w codziennym użytkowaniu. Z upływem czasu stracą swój urok, ulegając wytarciu. Na szczęście jest to proces odwracalny.

Kamienie w obrączce

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii i odpowiednich maszyn oferujemy Państwu bardzo dużo wzorów różnorodnych opraw kamieni w obrączkach.